STAWIAMY NA SZYBKĄ DIAGNOZĘ ORAZ INTENSYWNĄ TERAPIĘ!

Witamy na stronie OŚRODKA TERAPII DZIECI I MŁODZIEŻY. Placówka powstała w 2010 roku. Jest to miejsce stworzone z pasji i miłości do dzieci przez dwie specjalistki, które w życiu prywatnym są szczęśliwymi mamami oraz siostrami, a zawodowo wspólniczkami. Tworząc Ośrodek oparły się na zdobytych kwalifikacjach, posiadanej wiedzy oraz na wieloletnim doświadczeniu w pracy z dziećmi.

Weronika Wolniak – Wysocka – założycielka Ośrodka Terapii Dzieci i Młodzieży oraz Niepublicznego Przedszkola GUCIO z oddziałem terapeutycznym. 
Zawodowo: pedagog, oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny, logopeda, neurologopeda, terapeuta SI oraz specjalista w zakresie diagnozy, terapii i edukacji dzieci ze spektrum autyzmu.

Marika Wolniak – Maciejewska – założycielka Ośrodka Terapii Dzieci i Młodzieży oraz Niepublicznego Przedszkola GUCIO z oddziałem terapeutycznym.
Zawodowo: psycholog, psychoterapeuta, oligofrenopedagog, terapeuta SI, dogoterapeuta, specjalista w zakresie diagnozy, terapii i edukacji dzieci ze spektrum autyzmu.

Ze względu na ogromne zainteresowanie klientów oraz ciągły rozwój naszej placówki w 2016 roku dodatkowo powstało NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE „GUCIO” Z ODDZIAŁEM TERAPEUTYCZNYM. Zainteresowanych zapraszamy na stronę przedszkola www.przedszkolegucio.pl.

Misją Ośrodka Terapii Dzieci i Młodzieży  jest wspomaganie rozwoju dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi oraz dążenie do poprawy jakości ich funkcjonowania. Służymy pomocą także rodzicom, ukierunkowując i wspierając ich w tej trudnej sztuce wychowania swoich dzieci. Chcemy aby każdy, kto do nas zawita czuł się u nas wyjątkowo.

Realizujemy swoje założenia dzięki szczegółowej diagnozie i kompleksowej terapii. Zależy nam na tym, aby te najmłodsze pociechy oraz ich bliscy w jednym miejscu uzyskali szybką i kompleksową pomoc. Zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i zrozumienie. Cechuje nas zaangażowanie i profesjonalizm. Każde dziecko jest przez nas traktowane w sposób indywidualny.

Nasz zespół, w skład którego wchodzą m.in lekarz psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, pedagog, oligofrenopedagog, logopeda, neurologopeda i terapeuta integracji sensorycznej – ściśle współpracuje ze sobą, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową i profesjonalną pomoc. Prócz działań na polu terapeutycznym skupiamy się na wspieraniu rozwoju małych dzieci oraz ich rodzin.

Specjalizujemy się w pracy z dziećmi : zagrożonymi autyzmem, dotkniętymi autyzmem, zespołem Aspergera, Mutyzmem, ADHD, zespołem Downa oraz innymi zaburzeniami rozwojowymi. Dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz ciągłemu dokształcaniu się i podnoszeniu swoich kwalifikacji jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalną opiekę od momentu wykrycia pierwszych niepokojących  oznak  poprzez diagnozę, aż po wieloetapową terapię i edukację dziecka.

Stawiamy na wykwalifikowaną kadrę oraz  profesjonalny sprzęt jak i zaplecze terapeutyczne,  ponadto dbamy o stosowanie różnorodności metod i form pracy tak aby repertuar ten był zawsze dostosowany do potrzeb oraz możliwości dziecka.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, którą przygotowałyśmy dla Państwa.